TÜRK KALP ve DAMAR CERRAHİSİ DERNEĞİ Turkish Society of Cardiovascular Surgery

Genel Kurul İlanı

Ana Sayfa > Genel Kurul İlanı


Değerli Üyemiz,

Derneğimizin Olağan 15.Genel Kurul Toplantısı 2 Nisan 2017 Pazar günü saat 11:00’de, Siyami Ersek Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üsküdar – İstanbul adresinde, o gün çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci toplantı 9 Nisan 2017 Pazar günü aynı yer ve saatte, aynı gündemle çoğunluk aranmaksızın yapılacaktır.
Gündem ve genel kurul esasları ile bilgiler aşağıda sunulmuştur.

Saygılarımızla,
Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği
Yönetim Kurulu

GÜNDEM

  • Açılış ve Yoklama
  • Kongre Başkanlık Divanı Seçimi
  • İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu
  • Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu İle Denetim Kurulu Raporunun Okunması ve Müzakeresi
  • Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu’nun ayrı ayrı ibrası
  • Tahmini Bütçenin Görüşülerek Onaylanması
  • Organ Seçimleri (Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Genel Sekreterlik, Yönetim Kurulu üyeliği (6 asil, 5 yedek) Denetleme Kurulu (3 asil, 3 yedek) seçimi (Gizli Oyla)
  • Dilekler ve Temenniler
  • Kapanış


Yönetim Kurulu Seçim Esasları

Tüzüğümüz 14. Maddesi uyarınca Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Genel Sekreterlik ve Yönetim Kurulu üyelikleri için adaylık başvurusu ve seçimleri ayrı ayrı yapılacaktır. Adaylık başvuruları, Genel Kurulun yapılacağı toplantının başlamasına en geç on beş gün kalana kadar dernek genel sekreterliğine yazılı olarak yapılmak zorundadır.
Bu doğrultuda Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Genel Sekreterlik ve Yönetim Kurulu adaylığı için başvurmak isteyenlerin, adaylık başvurularını, en geç 18 Mart 2017 Cumartesi günü saat 17.00’ye kadar Dernek merkezimize yazılı olarak bildirmiş olmaları gerekmektedir.
Dernek sekreterliğimiz, adaylık başvuru son tarihi olan 18 Mart Cumartesi 2017 tarihinde saat 17.00’ye kadar açık olacaktır. Adaylık başvuruları, tüzük esasları uyarınca incelendikten sonra Olağan 15. Genel Kurul Toplantısı 1. Toplantı tarihi olan 02 Nisan 2017 tarihinden 3 gün önce, 29 Mart 2017 tarihinde resmi dernek erişim sitesi olan www.tkdcd.org adresinden duyurulacaktır.
Tüzüğümüz gereği Genel Kurul’da dernek asil üyeleri oy kullanabilmektedir. Halen asil üye listesinde yer almayan ancak Kalp damar cerrahisi uzmanlık eğitimini tamamlamış ve uzmanlığı almış aday üyelerin Genel Kurul’da oy kullanabilmeleri için, uzman olduklarına dair bir belgeyi derneğimize ulaştırmaları ve aday üyelikten asil üyeliğe geçme işlemlerini tamamlamış olmaları gerekmektedir.
9 Nisan 2017 günü için İstanbul dışından havayoluyla gelecek üyelerimiz için Genel Kurul’un yapılacağı Siyami Ersek Hastanesi’ne İstanbul Atatürk Havalanı’ndan sabah 8:30 ve 09:00’da, Sabiha Gökçen Havalanı’ndan ise sabah 9:00 ve 9:45’te, Genel Kurul sonrası ise her iki havalanına saat 14:00’te transfer sağlanacaktır.
Genel Kurulumuza kendi araçları ile gelecek üyelerimiz için Siyami Ersek Hastanesi açık ve kapalı otoparkları kullanıma açık olacaktır.