TÜRK KALP ve DAMAR CERRAHİSİ DERNEĞİ Turkish Society of Cardiovascular Surgery

Başkan'ın Mesajı

Değerli Meslektaşlarım,
Saygıdeğer Hocalarım,
Geleceğimizi emanet ettiğimiz Dinamik ve o kadar da Yorgun ama geleceğe umutla bakmasını arzuladığımız Genç Meslektaşlarım,

Türk Kalp Damar Cerrahisi Derneği’miz, 15. Genel Kurulunu 09 Nisan 2017 tarihinde, gelenekselleşmiş evimiz olan Siyami Ersek Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gerçekleştirmiş bulunmakta.

Genel kurulumuzu da, yeni dönem Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu seçimlerini de sizlerin çok değerli katılım ve katkılarıyla barış, anlayış ve demokratik ilkeler çerçevesinde tamamladık.

29 Haziran 1988 tarihinde Onursal Başkanımız Sayın Prof. Dr. Aydın Aytaç ve Kıymetli Hocamız Prof. Dr. Cemil Barlas ve çok değerli 12 arkadaşı ile birlikte kurduğu derneğimiz, emek veren çok değerli başkanlarımız, Yönetim Kurulları ve derneğimizin her bir üyesi sayesinde, büyük özveri ve emekle 30.yılına ulaşmak üzere.

Öncelikle şerefli tarihimizi yazan ve mesleğimizi icra ettiğimiz bu güzel vatanı bizlere bahşeden başta ulu önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi, ve toplum sağlığı için çabalarken yaşamını kaybeden tüm meslektaşlarımızı şükran ve rahmetle anıyoruz.

Genel kurulumuza katılan tüm üyelerimize, derneğimize sahip çıktığınız ve sizleri temsilen bizleri seçtiğiniz için şükranlarımızı sunuyoruz.

Kişisel nedenlerle katılamasa da telefon, mesaj, e-mail ile ‘birlikte ekip’ olduğumuzu bizlere yürekten hissettiren değerli hocalarımıza, üyelerimize ve genç meslektaşlarımıza teşekkür ederiz.

15. Genel Kurul sürecini mükemmel bir şekilde yöneten Divan Kurulu Başkanımız çok değerli hocamız Atıf Akçevin’e, değerli meslektaşlarımız Soner Sanioğlu ve Ebuzer Aydın’a Derneğimiz adına verdikleri emekler için teşekkürü bir borç biliriz.

Derneğimiz önceki başkanlarının istisnasız olarak genel kurulumuza şeref vermeleri bizler için ayrı bir onur ve gurur vesilesi olmuştur. Her birini tekrar saygı, sevgi ve hürmetle selamlıyoruz. Ve söz veriyoruz ki, sizlerin bizlere emanetinizi ve öğretilerinizi şartlar elverdiği ölçüde en üst noktada genç meslektaşlarımıza devretmek birinci önceliğimiz olacaktır.

Seçim sonrası ilk yönetim kurulumuzu aynı gün gerçekleştirerek pek çok projeyi hayata geçirmeyi planladık. Tüm yönetim kurulu üyelerimiz,üstlendikleri sorumluluğun bilinciyle ve merkezlerine akşam geç saatlerde geri döndüler. Işığını ve gücünü Anadolu’da arayan yönetim anlayışı ile Kahramanmaraş’ta yapmayı planladığımız 2. yönetim kurulu sonrası kararlarımızı ve projelerimizi sizlerle paylaşmaktan ve önerilerinizi almaktan büyük mutluluk duyacağız.

30. yılımızda, hep birlikte daha iyi hizmet ve mesleki koşullar için mücadele etmek üzere, şartlar ne olursa olsun asla şikayet etmeyeceğiz ve mutlak çözümler üretmeye çalışacağız.

İnanıyoruz ki, bilim ve akıl yolunda ancak Birlikte Güçlüyüz. Ve İnanmak istiyoruz ki bayrağı devredeceğimiz gençler de gelecekte bizlerle gurur duysun.

Etik değerler çerçevesinde, kurumsal hafızamızı koruyarak, vefayla, şeffaflıkla, çağdaşlıkla, çoğulcu ekip anlayışı ile ve başta özlük haklarımızda adaleti bulmak, ülkemize ve meslektaşlarımıza hizmet etmek üzere…

Tüm üyelerimize en derin saygılarımızı sunarız.
 

Ahmet Rüçhan Akar
Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği Başkanı
(2017-2019) TKDCD Yönetim Kurulu adına


PDF olarak indirmek için lütfen tıklayınız