TÜRK KALP ve DAMAR CERRAHİSİ DERNEĞİ Turkish Society of Cardiovascular Surgery

Üyelerimize Bilgilendirme

Ana Sayfa > Üyelerimize Bilgilendirme

Değerli Üyemiz,

Mesleğimiz için büyük bir özveri ile yürüttüğünüz emeklerinizin günlük yaşamda karşılığına değer biçmenin imkansız olduğunu biliyoruz.

Bilindiği gibi Kalp ve Damar Cerrahisi paket fiyatları ve işlem puanlarının olması gerektiği bir şekilde revizyonu için Derneğimiz uzun yıllardır her platformda yoğun çabalarını sürdürmektedir. Yönetim Kurulu'muz, revizyon taleplerimizi bu dönemde de yetkili mercilere yoğun olarak iletmiş olup bu doğrultuda da aralıksız çalışmalara devam etmektedir.

Her ne kadar arzu ettiğimiz noktada olmasa da, 5 Temmuz 2018 gün, 30469 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Yeni Sağlık Uygulama Tebliği'ne göre Kalp Damar Cerrahisi paket fiyatlarında önemli artışlar sağlanmıştır.

İlgili Resmi Gazeteye aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bu noktaya gelinmesinde büyük emekleri olan mevcut ve önceki tüm yönetim kurullarımıza, önceki Başkanlarımıza huzurlarınızda şükranlarımı sunarım. Ayrıca halen Derneğimiz SGK ve Sağlık Bakanlığı Komisyon Başkanlığını aktif olarak yürütmekte olan Prof. Dr. Erol Şener'e, Başkan Yardımcı'mız Prof. Dr. Mehmet Ali Özatik'e, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Doç. Dr. Ümit Kervan ve Op. Dr. Murat Sargın ve Doç Dr. Emrah Uğuz'a konuyla ilgili olarak vermekte oldukları yoğun emekler için ayrıca teşekkür etmek isterim. Konuyla ilgili emeği geçen diğer tüm meslektaşlarımıza, bizleri kırmayıp sorunlarımızı dinleme nezaketi gösteren Sağlık Bakanlığı, SGK ve Maliye Bakanlığı yetkililerine üyelerimiz adına teşekkür eder, işlem paket fiyatları ve işlem puanları ile ilgili daha da gerçekçi bulduğumuz noktalara gelinmesi için aynı şekilde hep birlikte çaba göstereceğimiz konusundaki inancımızı sizlerle paylaşmak isteriz. Bu gün itibariyle SUT'ta gerçekleştirilen tüm güncellemelerin mesleki özlük haklarımızın korunmasında bir mihenk taşı olmasını ümit ederek, camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Ahmet Rüçhan Akar
Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği Başkanı

Resmi Gazeteye ulaşmak için tıklayınız.
http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2018/07/20180705M1.htm