TÜRK KALP ve DAMAR CERRAHİSİ DERNEĞİ Turkish Society of Cardiovascular Surgery

16.Genel Kurul Toplantısı Duyurusu

Ana Sayfa > 16.Genel Kurul Toplantısı Duyurusu

Değerli Üyemiz,

Derneğimizin Olağan 16. Genel Kurul Toplantısı, 21 Nisan 2019 Pazar günü saat 11:00’de, Siyami Ersek Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üsküdar – İstanbul adresinde, o gün çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci toplantı 28 Nisan 2019 Pazar günü aynı saat ve aynı yer ve aynı gündemle çoğunluk aranmaksızın yapılacaktır.

Gündem, yönetim kurulu görevlerine adaylıklar ve genel kurul esasları ile bilgiler aşağıda sunulmuştur.

Saygılarımızla,

Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği Yönetim Kurulu

GÜNDEM

·      Açılış ve Yoklama

·       Kongre Başkanlık Divanı Seçimi

·      İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu

·      Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu İle Denetim Kurulu Raporunun Okunması ve Müzakeresi

·      Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu’nun ayrı ayrı ibrası

·      Tahmini Bütçenin Görüşülerek Onaylanması

·       Gizli oylama ile Organ Seçimleri (Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Genel Sekreterlik, Yönetim Kurulu (6 asil, 5 yedek) Denetleme Kurulu (3 asil, 3 yedek) 

·      Dilekler ve Temenniler

·      Kapanış

Adaylık Başvuruları:

Yönetim Kurulu Başkanlığı:

Mehmet Ali Özatik

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı:

Murat Sargın

Yönetim Kurulu Genel Sekreterliği:

A. Kürşat Bozkurt

Yönetim Kurulu Adaylıkları:

(Soyadı Sırasına Göre Alfabetik sıra ile)

Barış Çaynak 

Mine Demirbaş 

Sadettin Dernek 

Çağatay Engin

Bahadır İnan 

Mehmet Kızılay 

Suat Nail Ömeroğlu

Ahmet Özyazıcıoğlu 

Ömer Tetik 

Levent Yılık 

Metin Yılmaz 

Yönetim Kurulu Seçim Esasları 

Tüzüğümüz 14. Maddesi uyarınca Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Genel Sekreterlik ve Yönetim Kurulu üyelikleri için adaylık başvurusu ve seçimleri ayrı ayrı yapılacaktır.                                   

Adaylık başvuruları, Genel Kurulun yapılacağı toplantının başlamasına en geç on beş gün kalana kadar dernek genel sekreterliğine yazılı olarak yapılmak zorundadır. 

Bu doğrultuda Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Genel Sekreterlik ve Yönetim Kurulu Üyeliği adaylığı için başvurmak isteyenlerin, adaylık başvurularını, en geç 6 Nisan 2019 Cumartesi günü saat 17.00’ye kadar Dernek merkezimize yazılı olarak bildirmiş olmaları gerekmektedir.                                          

Dernek sekreterliğimiz, adaylık başvuru son tarihi olan 6 Nisan Cumartesi 2019 tarihinde saat 17.00’ye kadar açık olacaktır.                                                                                                                     

Adaylık başvuruları, tüzük esasları uyarınca incelendikten sonra Olağan 16. Genel Kurul Toplantısı 1. Toplantı tarihi olan 21 Nisan 2019 tarihinden 3 gün önce, 17 Nisan 2019 tarihinde resmi dernek erişim sitesi olan www.tkdcd.org adresinden duyurulacaktır.

Tüzüğümüz gereği Genel Kurul’da dernek asil üyeleri oy kullanabilmektedir. Yine tüzüğümüz gereği üyelerimiz kişisel bilgilerini güncellemekle ve üyelik aidatlarını düzenli ödemek ile sorumludurlar. Halen asil üye listesinde yer almayan ancak Kalp damar cerrahisi uzmanlık eğitimini tamamlamış ve uzmanlığı almış aday üyelerin Genel Kurul’da oy kullanabilmeleri için, uzman olduklarına dair bir belgeyi derneğimize ulaştırmaları ve aday üyelikten asil üyeliğe geçme işlemlerini tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Genel Kurul’a Ulaşım ile İlgili Bilgiler

28 Nisan 2019 Pazar günü için İstanbul dışından havayoluyla gelecek üyelerimiz için Genel Kurul’un yapılacağı Siyami Ersek Hastanesi’ne İstanbul Atatürk Havaalanından sabah 8:30 ve 09:00’da Sabiha Gökçen Havaalanından ise sabah 9:00 ve 9:45’te, Genel Kurul sonrası ise her iki havaalanına saat 14:00’te transfer sağlanacaktır.

Ayrıca 28 Nisan Pazar günü saat 06:00’da Ankara Tıp Fakültesi Morfoloji Binası önünden İstanbul’a geliş-gidiş için bir otobüs hareket edecektir.

Genel Kurulumuza kendi araçları ile gelecek üyelerimiz için Siyami Ersek Hastanesi açık ve kapalı otoparkları kullanıma açık olacaktır.