TÜRK KALP ve DAMAR CERRAHİSİ DERNEĞİ Turkish Society of Cardiovascular Surgery

''TCTJVS-Publons'' İşbirliği & Makale Yazım ve Değerlendirme Eğitimi

Değerli okurlarımız,

Türk Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Dergimizin standartlarını yükseltemeye yönelik çalışmalar doğrultusunda editöryel kurulumuz ve dernek yönetimimiz ile Publons arasında bir süredir yapılan görüşmeler işbirliği kararı ile sonuçlanmıştır. Hakemlerimizin uluslararası tanınılırlıklarının artırılması ve hakem havuzumuzun Publons veri tabanı ile uluslararası bir kimlik kazanarak zenginleştirilebilmesinin önünü açacak olan bu işbirliği ile dergimizdeki makale değerlendirme süreçlerini daha yüksek bir standarda ulaştırmayı hedeflemekteyiz.

Bu işbirliği paralelinde hakemlerimiz ve hakemlik alanında kendini geliştirmek isteyen yazarlarımıza yönelik olarak online eğitim toplantıları hazırladık. İlk bölümü 27 Haziran tarihinde başlayacak ve 3 modülden oluşacak olan toplantıların detaylarını aşağıda bulabilirsiniz. İlk toplantımızda makale değerlendirme sürecinde editöryel bakışa odaklanarak camiamızın önde gelen editörlerini konuk edeceğiz. Editöryel kurulumuz ve eski editörlerimizin katkısıyla oluşturulan ikinci toplantımız daha çok makale yazım ve değerlendirmenin detaylarını içerecek. Son toplantımızda ise ''Publons Academy'' nin de katkılarıyla hazırlanan hakemlik süreçleri ön planda olacak. Bu toplantılar tüm meslektaşlarımızın katılımına açıktır. Tüm modülleri tamamlayarak eğitim alan meslektaşlarımıza dergimiz tarafından sertifika verilecektir.

Dergimizin önümüzdeki yıllar içerisinde uluslararası alanda daha iyi bir noktaya getirebilmek hepimizin gayretiyle olacaktır. Desteklerinizi bekliyoruz.

Erişim adresi: www.kongretv.net/tkdcd-dijital

Program:

Modül 1 (27 Haziran 2020) - Makale değerlendirme sürecinde editör nelere dikkat eder?
Modül 2 (04 Temmuz 2020) - Makale yazım ve değerlendirmesinde dikkat edilmesi gereken önemli konular
Modül 3 (11 Temmuz 2020) - Hakem değerlendirme süreci

Saygılarımızla.

Prof. Dr. Şahin Şenay
Baş Editör
Türk Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Dergisi