TÜRK KALP ve DAMAR CERRAHİSİ DERNEĞİ Turkish Society of Cardiovascular Surgery

10.TKDCD Okulu Yazılı Sınav Duyurusu

Değerli Üyemiz,

 

TKDCD Yeterlik Kurulu tarafından hazırlanan 10. Kalp ve Damar Cerrahisi Okulu, pandemi koşulları nedeni ile bu sene bir araya gelerek değil, online dersler olarak gerçekleştirilmektedir. 

Okul programındaki online dersleri TKDCD Youtube hesabından (https://bit.ly/tkdcd-okul) saat 21:00-22:00 arasında canlı olarak takip edebilir, ayrıca tüm dersleri elektronik bilimsel erişim ortamında dilediğiniz zamanda da izleyebilirsiniz.

Her yıl okul programı ardından gerçekleştirdiğimiz Yeterlik Yazılı Sınavı’nda, pandemi koşullarını göz önüne alarak, bu yıl 21 Kasım 2020 Cumartesi günü saat 10:30‘da online olarak gerçekleştirme kararı verdik.  

Sınava kayıt olan üyelerimiz web kamerası olan bir dizüstü bilgisayar ile sınava katılabilecekler. Sınava kaydolan üyelerimize sınavda dikkat etmeler gereken teknik konular ve güvenlik önlemleri ile ilgili olarak özel bir bilgilendirme yapılacaktır.

TKDCD Yeterlik Tüzüğümüz gereği yazılı sınava uzmanlık belgelerini almış olan üyelerimizin dışında, uzmanlık eğitiminde 4 yılını tamamlamış asistan üyelerimiz deneme amacıyla girme hakkına sahiptirler. 

Sınav girecek adaylar başvurularını 19 Ekim tarihinden itibaren 10 Kasım 2020 Perşembe günü saat 17:00’ ye kadar TKDCD web sitesi üzerinden yapmalıdır (Başvuru Bağlantısı) 

 

Sınav başvurusu sistem üzerinden yapıldıktan sonra gerekli evrakların belge görüntülerinin 15 Kasım 2020 tarihine kadar info@tkdcd.org adresine ‘Yeterlik Yazılı Sınav Başvuru Belgesi - Ad Soyad’ mail başlığı ile belirtilerek gönderilmesi gerekmektedir. 

Sınavlara başvuru şartları ve gerekli belgeler ekteki sınav yönetmeliğinde belirtilmiştir.

 

Yeterlik Sınavı Yönetmeliği için tıklayınız. 

 

Yeterlik sınavı birinci aşaması için gerekli belgeler (YAZILI SINAV) 

 

Tüm belgeler Türkçe olmalı, her sayfanın alt kısmı aday tarafından imzalanmalıdır. 

1. Tam olarak doldurulmuş birinci aşama başvuru formu (Başvuru formu birinci aşamaya ulaşmak için tıklayınız )

2. Son sene içinde çekilmiş 1 adet vesikalık fotoğraf 

3. Tıp diplomasının kopyası. Diploma yurtdışından alındığı takdirde, Sağlık bakanlığı’ndan alınacak akreditasyon belgesi 

4. Uzmanlık diploması ya da uzman olduğunu gösterir belge noter/ya da çalıştığı kurum onaylı kopyası.

5. Kalp Damar Cerrahisi Uzmanlık öğrencileri için çalıştığı kurumdan eğitiminin 4 yılının tamamlandığına ilişkin belge. 

6. Birinci aşama sınav ücretinin yatırıldığına dair belge (Yeterlik Sınav Ücreti Bilgisi için tıklayınız.)Saygılarımızla.

TKDCD Yönetim Kurulu Başkanı

TKDCD Yeterlik Kurulu Başkanı

Prof.Dr. Mehmet Ali Özatik

Prof. Dr. Yüksel Atay