Anasayfa Arama Üye Girişi Üye Ol İletişim
TKDCD

Değerli Üyemiz,

Endovasküler Akademi Programımızın amacı endovasküler girişimler konusunda tecrübelerimizi paylaşmak, ve bu girişimleri ülkemizde kalp ve damar cerrahlarının yaygın uygulamalarıyla toplum sağlığına hizmet etmektir.

Bu çerçevede şimdiye kadar 2 kez gerçekleştirdiğimiz, 3.sünü 15 Mart’ta İstanbul’da EACTS Derneği ile ortak düzenleyeceğimiz simülatör üzerinde temel beceri geliştirme kurslarımız düzenli olarak devam edecektir.

Ayrıca, Endovasküler Uygulamaları kliniğinde sıkça uygulayan ve ileri teknikler, kompleks patolojilere yaklaşımlarla ilgili yeni deneyimler görmek, kendi deneyimlerini paylaşmak isteyen üyelerimiz içinde kurs imkanı sağlamak istedik.

Bu nedenle, yakın işbirliği içinde çalıştığımız EACTS’ın Advanced Module: Open and Endovascular Aortic Therapy adı altında 20 - 22 Mart 2013 tarihinde EACTS House, Windsor, İngiltere’de düzenlenecek olan bu kursuna ilgilenen üyelerimizin katılmasını öneriyoruz.

Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği olarak bu kursa katılımak isteyen 10 üyemize kayıt, konaklama ve uçak bileti için toplam 1000 Euro burs sağlama kararı aldık.

Kurs içeriğinin aort ve endovasküler teknikleri ile ilgili ileri teknikler olması nedeni ile başvuru sahiplerinin, en az 4 yıllık kalp ve damar cerrahisi uzmanı olması, aort ve endovasküler cerrahi konusunda temel düzeyde deneyimi ve bu girişimleri kliniğinde rutin olarak uyguluyor olması burs için tercih sebebi olacaktır.

Bu kursa katılmak için derneğimizden katılım bursu isteyenlerin 8 Şubat Cuma gününe kadar dernek@tkdcd.org adresine Çalıştığı kurum, Uzmanlık Yılı ve yıllık ortalama açık ve endovasküler uygulama sayısı bilgisini içeren e-posta ile başvurmaları gerekmektedir.

Burs olanağına sahip olacaklar 15 Şubat Cuma günü duyurulacaktır. Burs olanağı alan başvuru sahiplerinin www.eacts.org adresinden kendi kişisel EACTS üyelik sayfalarına kullanıcı adı ve parolaları ile girip kurs için başvurmaları gerekmektedir. EACTS kursunun kontenjanı dahilinde kayıt şansı bulmaları halinde 1000 Euro burs miktarı kurs kayıt belgesi karşılığı derneğimiz tarafından kendilerine ödenecektir. İlgilenen üyelerimize duyurulur.

Çalışmalarınızda başarılar dileği ile.

Prof. Dr. Erol Şener
Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği Başkanı

 

EACTS Akademi Bursu Kazananlar

EACTS’ın Advanced Module: Open and Endovascular Aortic Therapy  adı altında 20 - 22 Mart 2013  tarihinde EACTS House, Windsor, İngiltere’de düzenlenecek olan kursa katılmak için burs alan üyelerimiz:

Habip Çakır, Raif Umut Ayoğlu, Batuhan Özay, Mete Hıdıroğlu, Murat Özeren, Ebuzer Aydın, Uğursay Kızıltepe ve  Erol Kurç'tur.

Kontenjan kısıtlılığı nedeni ile bu kursa burs imkanı veremediğimiz diğer başvuru sahiplerinden İstanbul dışında ikamet edenlere istemeleri halinde 15-16 Mart’ta İstanbul’da yine EACTS bilimsel desteği ile düzenlenecek olan TKDCD EVAR Kursu’nda konaklama imkanı sağlanacaktır.

Bilgilerinize sunulur.

 

Saygılarımızla,

Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği

Yönetim Kurulu