Anasayfa Arama Üye Girişi Üye Ol İletişim
TKDCD

Değerli Üyemiz,

Kalp ve Damar Cerrahları olarak ülkemizde kalp ve damar cerrahisi hizmetlerini en üst düzeyde yürüttüğümüz düşüncesi ile bilimsel verilerimizi ortaya koymak ve gerekli platformlarda paylaşmanın çok önemli olduğuna inanıyoruz.

Bu nedenle, klinik tecrübelerimizi çok merkezli klinik çalışmalar yürüterek bilimsel veri olarak ortaya koymak ve beraberinde özellikle genç meslektaşlarımızı da bilimsel veri analizi ve makale yazım süreçlerine dahil etmek istiyoruz.

Öncelikli olarak hasta alım süreçlerinin aktif olarak devam ettiği;

Akut Kardiyojenik Şokta ECMO kullanımı

“Akut kardiyojenik şokta ECMO kullanımında hastanın demografik ve klinik parametreleri ile ECMO zamanlaması, kanülasyon yöntemi ve takip parametreleri ile klinik sonuçlar arasındaki ilişkinin tespiti”

Çok Merkezli Prospektif Gözlemsel Klinik Çalışmamız tüm kliniklerimizin katılımına açıktır.

Bu süreçte çalışmalara katılmak isteyen üyelerimizin ekte görebilecekleri çalıştıkları kurumdan çalışmaya katılma onayları ve özgeçmişlerini içeren dilekçeleri ile pdf olarak  info@tkdcd.org adresine başvurmalarını rica ederiz. 

Çalışmaya kabulün ardından çalışma sözleşmesi imzalanması ve katılımcılara veri girişi için kullanıcı adı ve şifre sağlanacaktır. Bu çalışmalara katılmak için tek ön koşul Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanı ve Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği üyesi olmaktır.

Çalışmalara girilecek veriler klinik adı bilinmeyecek şekilde anonim olacak ve analizler klinik temelli değil, toplam veri üzerinden yapılacaktır.

Tüm çalışmalar sonucunda ortaya çıkacak bilimsel sonuçların makaleye dönüşmesinde çalışmalara katılanlar görev alacaklardır.

Klinik çalışmalara katılmak isteyen tüm kliniklerden temsilcilerin çalışmalarımıza katılımını bekliyoruz.

Saygılarımızla.

TKDCD Yönetim Kurulu

Özgeçmiş Formu

Klinik İzin Formu