Anasayfa Arama Üye Girişi Üye Ol İletişim
TKDCD
Değerli Üyemiz,
 
Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği olarak mesleki ve toplumsal fayda amaçlı yürüttüğü çalışmaların neticesinde Kamu Yararına Çalışan Dernek statüsünü alması için gerekli başvurular yapılmış ve son aşamaya gelinmiştir. 
İlgili kanun ve yönetmeliklere göre Kamu yararına çalışan dernek olarak kabulümüz için dernek tüzüğümüzde değişiklik yapılması gereklidir. Derneğimizin tüm kaynaklarını mesleki eğitim  amacına kullandığının tüzüğümüzde de belirtiliyor olması gerekmektedir.
Bu değişiklik ihtiyacı tüzüğümüze ?Yıl içinde elde edilen gelirlerin asgari 2/3 ü (en az üçte ikisi) derneğin amaçları doğrultusunda harcanır.? Maddesinin eklenmesi ile sağlanmış olacaktır.
Kamu yararına çalışan dernek statüsü ile birlikte tüzüğümüzde belirtilen amaçlara yönelik faaliyetlerimizin artarak devam edecek olması ve beraberinde mali ve hukuki denetim ve yükümlülüklerimizin artacak olmasından da memnuniyet duyacağız.
Bu nedenle ilgili maddenin tüzüğümüze eklenmesi için Yönetim Kurulumuz Tüzük Değişikliği Olağanüstü Genel Kurulu yapma kararı almıştır.
Derneğimizin Olağanüstü 16.Genel Kurul Toplantısı, Siyami Ersek Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üsküdar ? İstanbul adresinde, 29 Şubat Cumartesi  günü saat 10:00?da, çoğunluk aranmaksızın yapılacaktır.
Gündem ve genel kurul esasları ile bilgiler aşağıda sunulmuştur.
 
Saygılarımızla,
 
Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği
Yönetim Kurulu
 
GÜNDEM
? Açılış ve Yoklama
? Kongre Başkanlık Divanı Seçimi
? Divan Heyeti tarafından katılım listesindeki imzalar incelenerek ve sayım yapılarak toplantı yeter sayısının kontrolü
? İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu
? Tüzük Değişikliği ile ilgili gündemin okunması, öneriler ve gündemin onaylanması
? Tüzük değişikliği önerilerinin okunması ve değişecek maddelerin oylanması
? Dilekler ve Temenniler
? Kapanış