Anasayfa Arama Üye Girişi Üye Ol İletişim
TKDCD

         30 Ekim-02 Kasım 2019 tarihleri arasında International Academy of Cardiovascular Sciences ile Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Ankara Üniversitesi Kök Hücre Enstitüsü tarafından 15 uluslararası ve 5 ulusal bilim insanı katılımı ile ?International Symposium on Cellular Therapy in Cardiovascular Medicine: Stem Cell Oppurtunity? konulu sempozyum Ankara?da düzenlenecektir.

         Sempozyumun amacı, Kardiyovasküler tıpta kök hücre uygulamaları ile ilgili son gelişmeleri temel bilim araştırmaları ve klinik uygulamalar kapsamında genç bilim insanları ile birlikte tartışmak ve yeni hedefler oluşturmaktır.

         Sempozyum ile ilgili ilk duyuru ekte sunulmuş olup, detaylı bilgilere http://ctcmsco2019.ankara.edu.tr/ ulaşılabilmektedir. Ayrıca Ülkemiz genç bilim insanlarına yardımcı olmak üzere TÜBİTAK?a finansal destek için başvuru yapılmıştır. Poster özetlerinden seçilecek 8-10 genç araştırmacıya sözlü sunum verilecektir.

        Sempozyumdaki konuşmalardan seçilenlerin, Canadian Journal of Physiology and Pharmacology dergisinde özel bir sayı olarak yayınlanması planlanmaktadır.

        İlginiz için çok teşekkür ederiz.

 

Saygılarımızla,

      Prof.Dr. Kamil Can AKÇALI                                           Prof.Dr.Belma TURAN